Нові підходи до реалізації інформаційно-технічних методів попередження надзвичайних ситуацій в результаті пожежі в умовах пошкодження електроживлення систем аварійної протидії
DOI:
https://doi.org/10.20535/2074-9481.2(38).2019.235226Анотація
В роботі запропоновані розробки нових підходів до створення систем аварійної протидії з використанням нетрадиційних джерел електроживлення в разі пошкодження традиційних систем електропостачання.
Основна ідея роботи становить формування комплексних підходів до альтернативних методів, які базуються на явищі акустичної емісії (АЕ) з використання нетрадиційного джерела живлення на основі плівкових сонячних елементів на гнучких підкладках. Створення фотоперетворювачів на основі тонких плівок з різноманітних матеріалів і з'єднань є перспективним напрямком розвитку сонячної енергетики. На жаль, ККД цих фотоперетворювачів поки недостатньо високий, але вартість обладнання для їх створення, а отже, і вартість приладових структур, вже цілком прийнятна.
Досліджувані сонячні елементи були отримані методом термічного вакуумного випаровування при використанні вакуумної установки УВН67 з модифікованим внутрішнім оснащенням.
Після виготовлення сонячні елементи (СЕ) досліджувалися в стандартних лабораторних умовах, прийнятих для дослідження сонячних елементів наземного використання, тобто в режимі АМ 1.5 при потужності світлового потоку 100 мВт / см2 і температурі 25 ° С. Для дослідження процесів деградації в таких СЕ після вимірювання початкових параметрів СЕ були поміщені в герметичний пластиковий бокс і витримувалися протягом 4 років при температурі 15-25 ° С.
Перевірка елементів демонструє високу деградаційну стійкість, що забезпечує загальні вимоги до матеріалу і умови його створення перспективного для використання в якості нетрадиційних джерел електроживлення систем аварійної протидії та забезпечення використання інформаційно-технічних методів попередження надзвичайних ситуацій в результаті пожежі в умовах пошкодження електроживлення систем аварійної протидії.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Наталя Вікторівна Дейнеко, Михайло Михайлович Дівізінюк, Олександр Антонович Лєвтєров, Володимир Іванович Мірненко, Ольга Станіславівна Шевченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з такими умовами:
1 Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають цьому збірнику право першої публікації своєї роботи, яка після публікації друкованої версії збірника автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.2 Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим збірником (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3 Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.