Невизначеність та протиріччя законодавчої бази України у сфері цивільної безпеки
DOI:
https://doi.org/10.20535/2074-9481.2(38).2019.233901Анотація
Виконано аналіз законодавчої бази України у сфері національної безпеки. Встановлено, що існуюча система національної безпеки не в повній мірі враховує такі складові як: безпека транспорту, безпека життєдіяльності, промислова безпека, безпека праці (охорона праці), техногенна безпека, пожежна безпека, санітарно-епідеміологічна безпека. Зауважимо, що незважаючи на надзвичайну необхідність забезпечення в сучасних умовах кібербезпеки, підготовка фахівців, яка проводиться в закладах вищої освіти, не узгоджена з державними органами які формують і реалізують державну політику в сфері національної безпеки. Показано, що в даний час законодавчо не визначено термін «Цивільна безпека» та «Економічна безпека» і ці складові національної безпеки взагалі не включені в систему національної безпеки. Запропоновано структуру національної безпеки і визначено відповідність видів безпеки основним складовим національної безпеки, що дозволить зняти існуючі в законодавстві невизначеність і протиріччя. Рекомендується при наступному перегляді законодавчої бази України у сфері безпеки врахувати запропоновану структуру національної безпеки і відповідність видів безпеки основним складовим національної безпеки. Разом з цією пропозицією структура національної безпеки може бути змінена і надані нові визначення понять, які вже будуть базуватися на вигляді загрози (військового / невійськового характеру) і на об'єктах впливу (держава / суспільство / людина).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Наталія Анатоліївна Бородіна, Василь Іванович Голінько, Сергій Іванович Чеберячко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з такими умовами:
1 Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають цьому збірнику право першої публікації своєї роботи, яка після публікації друкованої версії збірника автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.2 Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим збірником (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3 Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.