ОСОБЛИВОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ПАЧОК ПЕРІОДИЧНИХ ІМПУЛЬСНИХ СИГНАЛІВ ЗА ДОПОМОГОЮ АНАЛІЗАТОРА СПЕКТРУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2074-9481.1(33).2017.169761Ключові слова:
побічні випромінювання, поправка для розрахунку гармонік імпульсівАнотація
Завдяки зменшенню смуги пропускання фільтру проміжних частот підвищується чутливість аналізатора спектру, що дозволяє виявити гармоніки тестового сигналу з малими рівнями. Параметри тестового сигналу обмежені стандартом прийнятого інтерфейсу передавання даних електронно-обчислювальної техніки. Для типових аналізаторів спектру при вимірюванні рівнів гармонік періодичних сигналів результати вимірювань стають залежними від параметрів налаштувань аналізатора. Тому є доцільним визначати поправки для перерахунку рівня гармоніки у пачці імпульсів. Поправку, на яку слід збільшити результати вимірювань для розрахунку рівня гармоніки для пачки імпульсів, можна визначити за результатами двох вимірювань сигналу у лінії, якою поширюється і випромінюється цей сигнал. Вимірювання в лінії потребує додаткових пристроїв для під’єднання входу аналізатора до проводів лінії. При цьому на частотах понад 100 МГц важко виконати умови малого спотворення імпульсів під час таких вимірювань. Але за умови незмінності параметрів пристрою під’єднання, вплив пристрою на результати вимірювань рівнів однакових гармонік з відносно широкою і вузькою смугою буде однаковим. Тому зникають вимоги щодо калібрування таких пристроїв.Посилання
K. Rausher, F. Jansen, R. Minalhold. Osnovy spektral'nogo analiza. M, 2005. 223 s.
Ju. V. Kuznecov, A. B. Baev. Spektral'nyj i vremennoj analiz impul'snyh i periodicheskih signalov: Uchebnoe posobie. – M.: Izd-vo MAI, 2007. – 95 s.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Василь Стеченко, Денис Танцюра
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з такими умовами:
1 Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають цьому збірнику право першої публікації своєї роботи, яка після публікації друкованої версії збірника автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.2 Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим збірником (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3 Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.