CООТНОШЕНИЯ УРОВНЕЙ ГАРМОНИК РАССЕЯНОГО ПОЛЯ В НЕЛИНЕЙНОЙ ЛОКАЦИИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2074-9481.1(33).2017.169703Ключові слова:
Детектор нелінійних переходів, нелінійний розсіювач, імітатор закладного пристроюАнотація
У роботі розглянуті переваги використання методів нелінійної локації у сфері технічного захисту інформації. Показано, що пошук радіоелектронної апаратури як нелінійних розсіювачів (НРс) раціонально здійснювати детектором нелінійних переходів (NLJD – Non Linear Junction Detector). Ефективність використання NLJD пов'язана з вибором порогових значень співвідношень рівнів прийнятих кратних гармонік. Актуальною стає аналітична оцінка оптимальних значень порогів ідентифікації з врахуванням рівня діючої потужності зондуючого сигналу NLJD і нелінійної ефективної площі розсіювання (НЕПР) закладного пристрою. Для цього доцільно використовувати імітатор закладного пристрою на базі двозаходової плоскої спіральної антени з напівпровідниковим діодом у навантаженні. Діюче на імітатор НВЧ поле від NLJD призводить до деформації вольт-амперної характеристики діода. В процесі досліджень виявлено, що завищення порогового значення демаскуючої ознаки доцільне лише для “потужних” випромінювань NLJD при зондуванні НРс з “малою” НЕПР. Поріг як критерій достовірної ідентифікаціїнеефективний для “малопотужних” випромінювань NLJD при зондуванні
НРс з “великою” НЕПР.
Посилання
V. A. Khoroshko, A. A. Chekatkov, Metody y sredstva zashchyty ynformatsyy. K., 2003. 504 s.
A. A. Horbachev, A. P. Kolbanov, Pryznaky raspoznavanyya nelyneynykh rasseyvaleley elektromahnytnykh voln, Nelyneynyy myr 6. (2004). 301-309 s.
M. V. Zinchenko, Yu. F. Zin'kovs'kyy, M. I. Prokof'yev, Znachushchist' rivnya potuzhnosti zonduyuchoho syhnalu v neliniyniy radiolokatsiyi, Pravove, normatyvne ta metrolohichne zabezpechennya systemy zakhystu informatsiyi v Ukrayini 1 (20) (2010). 102-113 s.
К. M. Aliev, I. K. Kamilov, Kh. O. Ibragimova, N-type negative differential resistance, hysteresis, and oscillations in the current-voltage characteristics of microwave diodes, Semiconductors 46 (8) (2012). 1059-1065 s.
M. V. Zinchenko, Yu. F. Zin'kovs'kyy Shyrokosmuhovi rozsiyuvachi v zadachakh neliniynoyi radiolokatsiyi, Radioelektronika, informatyka, upravlinnya 1 (2016). 15-21 s.
O. A. Yurtsev, A. V. Runov, Spyral'nye antenny. Moskva, 1974. 224 s.
Yzmerytel' spektra vtorychnykh poley (detektor nelyneynykh perekhodov) «NR-μ». Rukovodstvo pol'zovatelya. 2010. 10 s.
MVU8 PO OVEN. Rukovodstvo po ekspluatatsyy. 2010. 70 s.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Максим Зинченко, Во Зуй Фук, Юрий Зиньковский, Михаил Прокофьев
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з такими умовами:
1 Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають цьому збірнику право першої публікації своєї роботи, яка після публікації друкованої версії збірника автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.2 Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим збірником (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3 Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.