СТРУКТУРНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ЕВОЛЮЦІОНУВАННЯ МЕТАМОРФНОГО ШКІДЛИВОГО ПЗ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2074-9481.1(33).2017.169610Ключові слова:
Метаморфне шкідливе програмне забезпечення, антивірусний захист, кластеризація, класифікація шкідливого ПЗ, статичний аналізАнотація
На основі аналізу технік перетворення та особливостей функціонування шкідливого ПЗ метаморфного типу виділено характеристики, які можуть бути використані для класифікації та кластеризації шкідливого ПЗ із самоперетворенням. Встановлено, що спорідненість оригінала та нащадків можливо встановлювати за допомогою показників структурної подібності та за допомогою показників подібності текстів, які слід застосовувати в комплексі із кількісним аналізом на основі опкодів. Встановлено, що між батьком і першим нащадком є найвища ступінь несхожості, але нащадки не настільки суттєво несхожі між собою внаслідок специфіки метаморфних перетворень.Посилання
P. O’kane, S. Sezer, K. McLaughlin, Detecting obfuscated malware sing reduced opcode set and optimised runtime trace. Security informatics, Dec. 2016, 5:2 [Online]. Available:https://link.springer.com/article/10.1186/s13388-016-0027-2#Sec6.
Babak Bashari Rad, Maslin Masrom, Metamorphic virus detection in Portable Executables using opcodes statistical feature. Proceeding of the International Conference on Advance Science, Engineering and Information Technology, 14 - 15 January 2011, p 403-408 [Online]. Available: https://arxiv.org/pdf/1104.3229.pdf.
E. Konstamtinou, Metamorphic Virus: Analysis and Detection. Technical Report RHUL-MA-2008-02.-2008. [Online]. Available: https://www.ma.rhul.ac.uk/static/techrep/2008/RHUL-MA-2008-02.pdf.
Structural similarity. Title from screen.[Online].Available: https://en.wikipedia.org/wiki/Structural_similarity.
O. Yeremizin, I. Stopochkina, Perspektyvy vykorystannia nechitkoho kheshuvannia v antyvirusnomu zakhysti//Pravove, normatyvne ta metrolohichne zabezpechennia systemy zakhystu informatsii v Ukraini.-2016,#1(31).-S.80-85.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Владислав Кожокар, Ірина Стьопочкіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з такими умовами:
1 Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають цьому збірнику право першої публікації своєї роботи, яка після публікації друкованої версії збірника автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.2 Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим збірником (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3 Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.